NAMASTE!

Witaj w Szkole Jogi Tapas, jedynej takiej szkole w Jeleniej Górze. Łączymy klasyczne podejście do jogi z nowoczesnością fizjoterapii by promować zdrowie i rozwój każdego z nas. Dołącz do nas by przekonać się jakie pozytywne zmiany może wprowadzić joga również w Twoje życie!

​​

Dorota Irzykowicz

Od początku mojej ścieżki zawodowej zajmowałam się nauczaniem języka-co nadal czynię z wielką satysfakcją, lecz to połączenie mojego doświadczenia nauczycielskiego z jogą stało się osobistym spełnieniem. Odkrycie jogi było dla mnie odnalezieniem siebie samej na nowo. Od zawsze pociągała mnie myśl indyjska- równolegle ze studiami językoznawczymi podjęłam naukę na kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii. Swoją miłość do Indii pielęgnuję na co dzień chłonąc książki, ucząc się języka i zawierając nowe przyjaźnie z ludźmi o podobnych pasjach.  Esencja jogi wypływająca z koncepcji indyjskiej jest mi zatem szczególnie bliska.  Oprócz codziennej praktyki staram się „żyć jogą.” Integracja umysłu i ciała będąca pośrednio celem jogi to ciągłe wyzwanie które podejmuję od nowa każdego dnia. W jodze odnajduję wszystko co dla mnie ważne- spokój, równowagę, akceptację i nieustanny rozwój.

W swojej osobistej praktyce czerpię inspiracje z nutrów Iyengara, Vinyasa Yogi, Vini Yogi oraz innych źródeł starając się czerpać z nich to co najcenniejsze. Odkrycie jogi było dla mnie wielkim szczęściem które z wielką radością dzielę ze wszystkimi pragnącymi praktykować razem ze mną.

O NASZEJ PRAKTYCE

Powrót do naturalności

Jesteśmy certyfikowanymi nauczycielami jogi. Naszym priorytetem jest zdrowie, dlatego poza podejściem klasycznym- mistrza BKS Iyengara czerpiemy inspiracje z nowoczesnej fizjoterapii oraz jogi w ruchu.  Podstawą naszej praktyki jest integracja ruchu, oddechu i uważności by przywrócić stan naszej pierwotnej natury- zdrowia, równowagi fizycznej i psychicznej.

Downward Dog Pose
DSC07616c.jpg

Tomasz Sobotko

Uważam że życie jest ciągłą drogą i czym bardziej zaglądamy do swojego wnętrza to tym bardziej jesteśmy świadomi w którym kierunku powinniśmy pójść, następstwem są ludzie i wydarzenia które prowadzą nas tam gdzie jesteśmy- pozornie chaotyczne zdarzenia.  Z czasem szukając w wielu miejscach znajdujemy to coś  i wiemy że tą drogą powinniśmy kroczyć aż odnajdziemy swoje przeznaczenie.

                Z jogą miałem styczność w wieku 17 lat. Dziewięć lat temu ponownie zacząłem ,,jogować” pod okiem wspaniałych trenerów, na początku dla celów zdrowotnych, analizując swoje przemiany i wnikliwie badając zjawisko jogi. Uzyskałem uprawnienia i postanowiłem rozwijać się jako trener, chcąc przekazywać nabyte doświadczenie i choć w znikomym stopniu ,,zarazić” swoich adeptów jogą. Technika skrojona kilka tysięcy lat temu wciąż pasuje, ciągle ewoluuje dając nam możliwość głębszego poszerzenia swojej świadomości, poznania siebie jako istot o boskim dziedzictwie i nieskończonych możliwościach rozwoju, tylko chwilowo przypiętych do obecnych czasów.

DSC07272c.jpg

Dorota Sobotko

Od początku mojej ścieżki zawodowej zajmowałam się nauczaniem języka-co nadal czynię z wielką satysfakcją, lecz to połączenie mojego doświadczenia nauczycielskiego z jogą stało się osobistym spełnieniem. Odkrycie jogi było dla mnie odnalezieniem siebie samej na nowo. Od zawsze pociągała mnie myśl indyjska- równolegle ze studiami językoznawczymi podjęłam naukę na kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii. Swoją miłość do Indii pielęgnuję na co dzień chłonąc książki, ucząc się języka i zawierając nowe przyjaźnie z ludźmi o podobnych pasjach.  Esencja jogi wypływająca z koncepcji indyjskiej jest mi zatem szczególnie bliska.  Oprócz codziennej praktyki staram się "żyć jogą." Integracja umysłu i ciała będąca pośrednio celem jogi to ciągłe wyzwanie które podejmuję od nowa każdego dnia. W jodze odnajduję wszystko co dla mnie ważne- spokój, równowagę, akceptację i nieustanny rozwój.

W swojej osobistej praktyce czerpię inspiracje z nutrów Iyengara, Vinyasa Yogi, Vini Yogi oraz innych źródeł starając się czerpać z nich to co najcenniejsze. Odkrycie jogi było dla mnie wielkim szczęściem które z wielką radością dzielę ze wszystkimi pragnącymi praktykować razem ze mną.

GRAFIK ZAJĘĆ


grupa ogólna- wtorek i czwartek 18.00

 

HATHA JOGA

W siedzibie naszej szkoły prowadzimy zajęcia na poziomie otwartym- zarówno dla osób początkujących jak i ćwiczących regularnie.

Można dołączyć do grup w każdej chwili- wystarczy zgłosić się po nas telefonicznie/mailowo lub po prostu przyjść ok. 10 minut przed pierwszymi zajęciami.  Zajęcia Hatha Jogi w naszej szkole odbywają się z wykorzystaniem licznych akcesoriów      - pasków, kostek, bolsterów, krzeseł. Umożliwia to wykonania ćwiczeń absolutnie każdemu, bez względu na poziom zaawansowania. Zajęcia hatha jogi zawierają więcej elementów wzmacniających ciało względem jogi terapeutycznej (czyt. poniżej).

JOGA TERAPEUTYCZNA

Poza typowymi zajęciami grupowymi prowadzimy też jogę terapeutyczną-w godzinach porannych. Zajęcia te dedykowane są osobom o zmniejszonej sprawności, paniom w ciąży lub w okresie połogu, osobom starszym.

W trakcie tych zajęć wykorzystujemy więcej pomocy, a praca z ciałem jest bardziej subtelna niż podczas regularnych zajęć popołudniowych. 

5 złotych zasad Tapasu

1. Przed zajęciami należy zgłosić prowadzącemu przebyte urazy i kontuzje oraz menstruację.

2. W czasie zajęć staramy się nie rozmawiać więcej niż to konieczne. Nie rozpraszamy siebie i innych.

Telefon pozostawiamy w trybie wyciszonym.

3. W czasie zajęć stosujemy się do instrukcji prowadzącego.

4. Nie forsujemy się, nie porównujemy do innych ćwiczących.

5. W trakcie zajęć i po ich zakończeniu zgłaszamy wszelkie wątpliwości i obawy związane z praktyką.

"Kiedy wasze ciało, umysł i dusza będą zdrowe i harmonijne, przyniesiecie zdrowie i harmonię otaczającym was ludziom, podarujecie zdrowie i harmonię światu – nie będzie to skutkiem wycofania się ze świata lecz przemiany w żywą cząstkę ciała ludzkości. "

BKS IYENGAR

Yoga by the Pool

KONTAKT

22 Bacewicz
Jelenia Góra, 58-500
Polska

504303707